• Ajándékok a Tesco bevásárlóközpont Mikulás puttonyából

• A Tesco bevásárlóközpont Mikulás-napi ajándékai kedves segítők által kerültek kiosztásra iskolánk karácsonyfájánál 2022. december 5-én. Minden tanuló részére gazdag csomaggal készült a bevásárlóközpont. Köszönet érte!

Darčeky z mikulášskeho vaku od Tesca

Tak ako každý rok, Tesco Mikuláš poslal pre našich žiakov bohatý balíček. Rozdali ho v škole naši milí škriatkovia a Marika Mikulášová. Veľká vďaka obchodnému domu Tesco a jeho vedeniu.

• A kívánságfa feldíszítése

• 2022. december 2-án felkerültek tanulóink saját kezűleg díszített karácsonyi gömbjei a dunaszerdahelyi MAX bevásárlóközpont kívánságfájára. Mindegyik díszen ott lapulnak a kívánságok, melyek teljesítésre várnak. A bevásárlóközpont szorgos angyalkái minden bizonnyal már lázasan dolgoznak az álmok megvalósításán. Köszönet érte!

Zdobili sme stromček prianí

2. decembra 2022 sme ozdobili vianočný stromček prianí vlastnoručne vyrobenými ozdobami v obchodnom centre MAX. Na každej vianočnej guli bolo pripevnené prianie, ktoré čakalo na splnenie. Anjelici obchodného domu už usilovne pracujú na tom, aby každé prianie bolo splnené. Ďakujeme!

• Az internet veszélyei

• 2022. november 25-én Mgr. Harsányi Beáta tematikus napot szervezett Az internet veszélyei címmel. Az interaktív előadás célja a tanulóink tudatos és körültekintő internethasználatának fejlesztése volt annak érdekében, hogy biztonságban legyenek az interneten. Fontosnak tartjuk, hogy iskolánk prevenciós programokat rendezzen ebben az irányban is, hiszen gyermekeink is a digitális világ részesei. Tudatosítanunk kell, hogy az internet nem az ördögtől való dolog, azonban meg kell tanítanunk annak biztonságos használatát.

Nástrahy internetu

25.novembra 2022 pani učiteľka Mgr. Beáta Harsányiová zorganizovala tematický deň pod názvom: Nástrahy internetu. Interaktívna prednáška spojená so situačnými hrami, konkrétnymi situáciami, ktoré museli žiaci riešiť, mali za cieľ naučiť a upozorniť našich žiakov na nebezpečné oblasti internetu. Považujeme za potrebné preventívne sa venovať aj tejto téme, nakoľko aj naše deti žijú v digitálnom svete. Musíme si uvedomiť nástrahy internetu a naučiť našich žiakov čeliť im.

• Kívánságok fája

• A dunaszerdahelyi MAX bevásárlóközpont úgy döntött, hogy idén az iskolánk tanulóinak karácsonyi kívánságait próbálja meg valóra váltani. Ez alkalomból látogattak meg minket 2022. november 23-án az esemény szervezői, akik szorgos kezű gyermekeket találtak a tantermekben. Szebbnél-szebb karácsonyi gömböket készítettünk, melyek a tanulók karácsonyi kívánságaival együtt a MAX bevásárlóközpont karácsonyfáját díszítik majd. A látogatóinkról és az alkotók népes táboráról képek is készültek.

Stromček prianí

Dunajskostredský obchodný dom MAX poteší tento rok žiakov našej školy darčekmi podľa prianí. 23. novembra 2022 k nám zavítali realizátorky z manažmentu OD MAX. V triedach našli deti, ktoré usilovne zdobili svoje vianočné gule, na ktoré pridajú svoje priania, a tieto budú zdobiť vianočný stromček v obchodnom dome. O prípravách sú nasledujúce fotky. Toto pekné gesto bude mať ešte pokračovanie....

• Agyagozás Dani bácsival

• 2022. november 3-án, már nem először látogattunk el PaedDr. Fleischman Dása tanító néni szervezésének köszönhetően a dunaszerdahelyi Szabadidőközpontba, ahol Mgr. Krascsenits Dániel vezetésével agyagozni tanulnak tanulóink. Ez egy rendkívül érdekes és megnyugtató hatással bíró tevékenység. A gyerekek nagyon élvezik, és örülnek a szép alkotásaiknak.

Modelovanie z hliny s ujom Danim

Pani učiteľka PaedDr. Dáša Fleischmanová 3. novembra 2022 opäť zorganizovala stretnutie s Mgr. Danielom Krascsenitsom – ujo Dani – ako ho každý volá, v Centre voľného času. Modelovanie z hliny je pre deti nielen kreatívna, ale aj relaxačná činnosť, ktorú si deti užívajú a majú radosť so svojich výtvorov.

• Tök jó nap 2022

• Az őszi szünetet megelőző utolsó tanítási napon, ebben az évben október 27-én iskolánk ismét megrendezte a „Tök jó nap“-ot, ami tök jól sikerült. Az iskola apraja és nagyja teljes erőbedobással dolgozott. Tanulóink ezen a napon már hagyományosan tököt faragtak, kreatívkodtak, hogy minél rémisztőbbé varázsolják az iskolát. A halloweeni hangulatot a töklámpások, boszorkányok, szellemek és csontvázak igyekezték megteremteni. A kísértetkastély konyhájában pedig nemcsak finom, hanem ötletes és vicces fogások is terítékre kerültek.

Tekvicový deň 2022

Deň pred jesennými prázdninami, tento rok 27. októbra, sme už tradične zorganizovali tekvicový deň, ktorý sa super tekvicovo vydaril. Malí aj veľkí dali ruku k dielu. Z tekvíc vyrezávali hrôzostrašné lampáše, pavúky a bosorky strašili v priestoroch školy na každom kroku. Atmosféru Halloweenu dopĺňala aj kuchyňa, a v nej vykúzlené nápadité, na výzor odpudzujúce, ale chuťovo vynikajúce jednohubky, obložené chlebíky. Nechýbala ani tekvicová polievka uvarená v čarodejnom kotly.

• Az egészséges étkezés napja

• Október a vegetariánusok hónapja. Ebből az alkalomból 2022. október 14-én Mgr. Harsányi Beáta szervezésével iskolánkon megvalósult: Az egészséges étkezés napja. Tanulóink a gyakorló konyhában sokféle zöldség és gyümölcs felhasználásával finom vegetariánus tálakat készítettek. Ezenkívül interaktív előadáson vettek részt, ahol az egészséges életmód fontosságával ismerkedtek meg.

Deň zdravého stravovania

Október je mesiacom vegetariánov. Pri tejto príležitosti, 14. októbra zorganizovala Mgr. Beáta Harsányiová „ Deň zdravého stravovania”. So žiakmi pripravili v cvičnej kuchynke množstvo chutných, zdravých jedál z rôznorodého ovocia a zeleniny. O dôležitosti zdravej životosprávy sa porozprávali aj na interaktívnej prednáške.