• O nás

• Od roku 2019 je riaditeľkou školy Mgr. Sabina Katonová, ktorá už od roku 2013 pôsobila ako zástupkyňa riaditeľa. Vďaka jej ambicióznosti a prístupnej povahe možno s jej menom a pôsobením na škole spojiť mnoho pozitív. Pod jej vedením sa pedagógovia neustále odborne vzdelávajú. Vďaka pani riaditeľke sme vyhrali mnoho projektov. Pričinila sa veľkou mierou o rozvoj interaktívneho vzdelávania našich žiakov.
          Poslaním našej školy je výchova a vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. V škole sa vzdelávajú žiaci s rôznym stupňom mentálneho postihnutia, viacnásobným postihnutím ako aj žiaci s poruchami autistického spektra. V našej škole sa sústreďujeme na rozvíjanie všetkých stránok osobnosti žiakov, ich prístupu k okolitému prostrediu, snažíme sa deťom sprostredkovať také vedomosti, schopnosti a zručnosti, ktoré im uľahčia orientáciu a uplatnenie v živote a v ľudskom spoločenstve. Výchovno-vzdelávací proces prispôsobujeme individuálnym schopnostiam a zručnostiam žiakov, zreteľ kladieme na všestranný rozvoj každého žiaka. V príjemnej rodinnej atmosfére sa snažíme popri výchovno-vzdelávacej činnosti klásť dôraz aj na sebaspoznávanie, sebahodnotenie a v neposlednom rade na socializáciu žiakov.
          Zložky školy:
          A. Špeciálna základná škola s vyučovacím jazykom maďarským,
          B. Praktická škola s vyučovacím jazykom maďarským,
          C. Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva.
          Od 1. júla 2022 sa škola presťahovala na Nám. sv. Štefana 1533/3, v Dunajskej Strede, do krásnych priestranných učební. Nové moderne vybavené triedy poskytujú žiakom priestor na vzdelávanie, kreatívnu činnosť, ako aj relaxáciu, a terapeutické činnosti. Žiaci s radosťou prichádzajú do priateľského a rodinne založeného prostredia školy.
          V školskom roku 2022/23 pracuje 57 žiakov v deviatich triedach: 6 tried ŠZŠ a 3 triedy praktickej školy. Pedagogický zbor tvorí 10 špeciálnych pedagógov a 7 pedagogických asistentov. Pedagógovia svojou profesionalitou, oddatnosťou, trpezlivosťou a s láskou prekonávajú so svojimi zverencami aj ťažšie obdobia s vierou v krajšiu a lepšiu budúcnosť. A tým prispievajú k dobrému menu našej školy.